Ukończyłeś szkołę podstawową. Co dalej?

Każdego roku liczna grupa ósmoklasistów zastanawia się nad wyborem dalszego etapu nauki. Niełatwo podjąć decyzję, od której przecież zależy przyszłość i ewentualna satysfakcja z obranej przez siebie drogi życiowej. Troska o to, aby wybór szkoły był trafny – odpowiadał zainteresowaniom, umożliwiał wykorzystanie zdolności i gwarantował dalszy rozwój – jest sprawą każdego z Was.

Jeśli jesteś wśród tych, którzy stoją przed tą ważną decyzją, pragniemy zwrócić Twoją uwagę na jedną, niezwykle ważna dziedzinę naszego życia. Jest nią obronność kraju, której podstawową siłę stanowi Wojsko Polskie. Trzonem Wojska Polskiego jest jego kadra: oficerowie i podoficerowie zawodowi. Kadrę tę kształcą akademie wojskowe i centra szkolenia, które są otwarte i dostępne dla wszystkich młodych osób pragnących wstąpić do służby w Wojsku Polskim. Na uczniów po szkole podstawowej czekają licea wojskowe ogólnokształcące i technika wojskowe.

Dlaczego wojsko?

Do niedawna służba w armii traktowana była jako obowiązek, który spoczywał na każdym obywatelu. Czasy się zmieniły, a wraz z nimi zmienił się obraz Wojska Polskiego. Teraz warto zainteresować się perspektywą zatrudnienia w strukturach armijnych. Tę kwestię należy rozpatrywać w dwóch kategoriach:

Rozwojowy – awans zależy wyłącznie od osiągnięć i chęci doskonalenia zawodowego.

Finansowy – dobre zarobki, w zależności od stopnia wojskowego oraz rozbudowany system dodatków i premii.

Stabilność zatrudnienia, dobre zarobki oraz duże perspektywy rozwoju sprawiają, iż służbę w Wojsku Polskim wybiera coraz więcej młodych ludzi.

Główna Wojskowa Szkoła Średnia Husarz, jako pierwsza w Polsce jest wyspecjalizowaną wojskową szkołą średnią dla młodzieży. W naszej szkole możesz wybrać naukę w wojskowym liceum ogólnokształcącym lub  technikum wojskowym w zawodach: technik logistyk oraz technik informatyk. Klasy liceum i technikum objęte są programem OPW (Oddziały Przygotowania Wojskowego). W obu szkołach nauka kończy się maturą, a w technikum dodatkowo egzaminem zawodowym, po zdaniu którego uzyskasz zawód przydatny w wojsku i nie tylko.

Dlaczego szkoła Husarz?

Poprzez dyscyplinę kształtujemy odpowiednie postawy ludzkie i obywatelskie; uczciwość, poczucie odpowiedzialności, pracowitość, szacunek dla drugiego człowieka, patriotyzm. Szkoła posiada trzy oddziały we Wrocławiu, w których odbywają się wszystkie zajęcia teoretyczne. Oprócz obowiązkowych zajęć dydaktycznych nauka poszerzona jest o edukację wojskową, specjalistyczną oraz sztuki walki (MMA). W trakcie roku szkolnego organizujemy dodatkowe szkolenia wojskowe, obozy oraz zajęcia na strzelnicy.