Technik informatyk
Informacje o zawodzie technik informatyk
Technik informatyk potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład zawodu uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w trzech obszarach branży informatycznej.
1) Planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym
i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza w zakresie konfiguracji
i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych. Odpowiada za konserwacje urządzeń techniki komputerowej w czasie ich okresu użytkowania. Zabezpiecza, rekonfiguruje i utrzymuje w optymalnej wydajności systemy operacyjne. Wykonuje zadania serwisowe polegające na diagnozowaniu
i usuwaniu usterek komputera, urządzeń mobilnych i peryferyjnych oraz systemu operacyjnego. Monitoruje pracę systemów komputerowych. Wycenia i kosztorysuje konfiguracje systemów komputerowych oraz ich konserwacje i naprawy. Dba o aspekty ekologiczne na stanowisku pracy (recycling) oraz o bezpieczeństwo i higienę pracy.
2) Dobiera urządzenia sieciowe, serwery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej. Montuje okablowanie strukturalne lokalnej sieci komputerowej według projektu. Instaluje i konfiguruje urządzenia sieciowe i sieciowe systemy operacyjne. Odpowiada za właściwe działanie lokalnej sieci komputerowej. Wykonuje modernizację lokalnej sieci komputerowej. Administruje zasobami i użytkownikami lokalnej sieci komputerowej. Podłącza sieć lokalną do Internetu i zabezpiecza przepływ danych w sieci. Nadzoruje politykę bezpieczeństwa danych osobowych w postaci elektronicznej. Diagnozuje i naprawia awarie występujące w lokalnej sieci komputerowej. Organizuje pracę podczas montażu sieci i jej naprawy przestrzegając zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Nadzoruje procesami montażu i naprawy lokalnej sieci komputerowej.
3) Programuje proste aplikacje desktopowe i mobilne. Projektuje i wykonuje strony internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych. Zabezpiecza strony internetowe oraz bazy danych. Monitoruje i testuje witryny i aplikacje internetowe. Konfiguruje i naprawia lokalne i internetowe bazy danych. Nadzoruje prace projektowe i wykonawcze dotyczące aplikacji internetowych i baz danych.
Podczas trwania nauki odbędą się dwa egzaminy zawodowe, po zdaniu których, uczeń uzyska następujące kwalifikacje zawodowe:
INF.02. Administracja i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i lokalnych sieci komputerowych
INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami i aplikacjami internetowymi oraz bazami danych
Rekrutacja
Do szkoły przyjmowani są chłopcy i dziewczęta. Nauka w szkole jest bezpłatna. Nie pobieramy opłat rekrutacyjnych.
Przed zakończeniem roku szkolnego należy zapisać się na jeden z trzech sposobów:
– on-line kliknij, aby rozpocząć rekrutację
– telefonicznie 71 340 03 91,
– w sekretariacie szkoły przy ul. Zagłębiowskiej 8 we Wrocławiu
Wymaganymi dokumentami rekrutacyjnymi są:
- podanie o przyjęcie do szkoły (wysyłane automatycznie przy rekrutacji on-line lub do pobrania w sekretariacie)
- świadectwo ukończenia szkoły podstawowej
- zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty
- karta zdrowia ze szkoły
- 3 fotografie legitymacyjne
- Zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania zawodu technik informatyk (skierowanie na badania wydawane jest przez szkołę w dniu podanym w terminarzu rekrutacyjnym)
TERMINARZ REKRUTACYJNY 2023:
WAŻNE: Szkoła nie bierze udziału w miejskim elektronicznym systemie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
WAŻNE: Prosimy, aby kandydaci stawili się dokładnie o wskazanej godzinie zgodnie z miesiącem urodzenia.
18.07.2023 r. (wtorek) od godz. 15:00 – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych.
Od 19.07.2023 r. do 25.07.2023 r. – potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty, karty zdrowia ze szkoły podstawowej, 3 podpisanych fotografii legitymacyjnych oraz w przypadku kandydatów do technikum zaświadczenia od lekarza medycyny pracy. (UWAGA: w przypadku wysyłki w/w dokumentów pocztą tradycyjną pod uwagę będzie brana data odbioru przesyłki, która nie może przekroczyć 25.07.2023 r.)
28.07.2023 r. (piątek) od godz. 15:00 – ogłoszenie listy kandydatów przyjętych do szkoły. Lista zamieszczona będzie w tym miejscu.
KANDYDACI PRZYJĘCI DO KLAS PIERWSZYCH (28.07.2023)
UMUNDUROWANIE 2023_2024
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS I-V:
04.09.2023 r. (poniedziałek) godz. 10.00 uroczysty apel na terenie zielonym przy ul. Zagłębiowskiej 8 (zbiórka o godz. 9.40)
Klasy pierwsze przychodzą na galowo, klasy II-V w pełnym umundurowaniu.
Po apelu klasy pierwsze spotkają się ze swoimi wychowawcami w celu wręczenia loginów do dziennika elektronicznego i zapoznania się z planem lekcji (klasy II-V uczestniczą tylko w apelu).
Od 05.09.2023 r. odbędą się lekcje zgodnie z planem oraz przydzieloną lokalizacją szkoły:
ul. Zagłębiowska 8, ul. Kościuszki 29 (wejście E), ul. Fabryczna 10 (budynek C)
Dokumenty do pobrania: